Zvolte si svého zástupce veřejnosti

4. 2. 2014 – Dnes jsme se zúčastnili veřejného projednání připravených změn Územního plánu města Brna, kde jednatelka sdružení Hana Kašpaříková zmínila některé z připomínek, které má naše sdružení k právě běžící Aktualizaci územního plánu.

Pokud máte zájem se též vyjádřit, sepište svoje připomínky, pokud jste dotčeni jako vlastníci pozemku, sepište námitky a pošlete je na MMB, OÚPR, Kounicova 67, Brno. Pokud si na to netroufáte, vytiskněte níže uvedené připomínky a zmocněte svého zástupce veřejnosti.

Zástupci veřejnosti:

Připomínky obou zástupců veřejnosti se liší, připomínky pana Chvátala se týkají výhradně Holásek, připomínky paní Kašpaříkové celého území městské části. Ve stručnosti namítají:

  • možnost výstavby paneláků, jež je schována ve zkratce IPP,
  • nesouhlas s devastací PP Holásecká jezera, jež má být nově rekreačním parkem a tudíž v něm může hrozit výstavba např. kiosků, sportovišť apod.,
  • namítají i nezohlednění špatného stavu životního prostředí ve vztahu k hluku a kvalitě ovzduší,
  • dále zeleň, nesouhlas s reklamními zařízeními u RD, jež mohou svítit obyvatelům do oken,
  • vybudování dalších nákupních center, jež naše území zatíží dopravou,
  • upozorňují na nesoulad s odhlasováním využítí území zastupitelstvem MČ (lokality Písníky, Vinohrad, U Potoka).

Připomínky s podpisovým archem můžete podepsat od 5. 2. 2014 též v Železářství u Tůmů a ve Včele. Budeme rádi, když některé i vytisknete a necháte podepsat přáteli, či budete ochotni obejít ulice (dle předchozí domluvy). Podpisy sbíráme do 10. 2. 2014 včetně.

Své připomínky můžete zasílat také prostřednictvím webu: www.mampripominky.cz. Nicméně zvolení zástupce veřejnosti je mnohem větším právním nástrojem.

Děkujeme za Vaši podporu a budeme rádi za nabídku pomoci.
Za občanské sdružení Hana Kašpaříková, jednatelka

 

LetakAktualizováno 5. 2. 2014 – Naše připomínky jsme zaslali i na úřad městské části, paní ing. Gallové, vedoucí stavebního odboru tak, aby je předala zastupitelům k projednání.

 

 

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Územní plán města Brna se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *