Zřejmě víme, který pozemek v Tuřanech chce hejtman Hašek Amazonu nabídnout

19. 3. 2014 – 20:00 hod (aktualizováno 20. 3. 14:40) Dostali jsme od spoluobčanů tip, ať se podíváme na pozemek parcelní číslo 2269/1 v Tuřanech, že by tento mohl být tím, který zmiňoval hejtman Hašek, že nabídne společnosti Amazon.

Amazon KN TuranyMusíme sdělit, že je to vysoce pravděpodobné, a to z mnoha důvodů:

  • pozemek má výměru 203 630 m2. Hala Amazonu potřebuje min. rozlohu 96 000 m2 a  k tomu parkoviště o přibližně totožné rozloze,
  • pozemek není chráněn zákonem o ochraně zemědělského půdního fondu, odpadlo by tak jeho vyjímání z této kategorie, za kterou se platí vysoké částky, protože pozemky v těchto místech dosahují té nejvyšší bonitní kvality,
  • a co víc, v platném územním plánu je plocha určena pro průmysl (leč pravděpodobně stejně jako na Černovické průmyslové terase pro výrobu, nikoliv skladování. O změně by tak opětovně rozhodovali brněnští zastupitelé).

Amazon UPOvlivněny by tak byly nejen Tuřany, Slatina, ale nově i Šlapanice. Z rozptylových studií k Amazonu na Černovické terase totiž vyplývá, že velké množství splodin se drží právě v místě parkoviště.

Také se domníváme, že pozemek není momentálně „pohodlně“ komunikačně přístupný, mezi ulicí Evropskou a tímto pozemkem se nachází železniční vlečka.

S novou lokalitou se teprve seznamujeme a zjišťujeme si informace prostřednictvím žádostí o informace. Každopádně budeme nadále bedlivě sledovat, kam se bude tato kauza dále vyvíjet.

Ze zpravodajství:

  • Kraj nabídl Amazonu vlastní pozemky

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice Průmyslová zóna se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *