Zastupitelstvo právě neodhlasovalo prodej pozemků společnosti CTPark

18. 3. 3014 (19. 3. aktualizováno) – Zastupitelstvo právě neodhlasovalo prodej pozemků společnosti CTPark Invest. Zřejmě tak dostalo logistické centrum Amazon červenou.

Proti hlasovali či se zdrželi, nebo odešli někteří zastupitelé z ČSSD, ale zejména z ODS a také TOP 09 a KDU-ČSL. Proti byli samozřejmě i zastupitelé Strany Zelených, kteří vznesli spoustu připomínek.

Zajímavé pro občany Tuřan je to, že ačkoliv Rada městské části a zastupitelstvo vyjádřili nesouhlas s oznámením záměru o výstavbě tohoto logistického centra, starosta Jakubec tentokrát hlasoval pro záměr.

V ranním bodě určeném pro veřejnost vystoupilo také několik občanů a členů dalších brněnských sdružení. Nechyběli jsme mezi nimi ani mi. S ohledem na to, že zástupci společnosti CTP dostali neomezený prostor vyjadřování, občané jej na podnět zastupitele Šťástky dostali také. Díky tomu jsme mohli vznést několik dalších problémů, mj. rozvést nelegální nakládání s pozemky magistrátu města Brna a vznesli jsme ústní podnět na prošetření situace majetkovým odborem (poznámka: písemné podněty byly již podány a bude se jimi zabývat černovický úřad).

Dalším problémem se jeví územní plán města Brna. Výstavba logistického centra totiž není v souladu s tímto závazným dokumentem.

Co bude dál zatím nevíme. Nicméně nějaké představy máme. Proto budeme lokalitu i nadále sledovat a budeme Vás o tom informovat.

Více o dnešním jednání můžete sledovat v dnešním a zítřejším tisku – České televizi, Primě, Nově a Brněnském deníku, MF Dnes a dalších denících a rozhlasech, kterým jsme poskytli rozhovor.

Současně děkujeme všem, kteří nám nyní volají a píší, ať nepovolujeme, že nám fandí. Podpora je opravdu velice důležitá.

Reportáž České televize

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice Průmyslová zóna. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *