Vyjádření Čistých Tuřan k rozhodnutí Amazonu nejít do Brna

21. 6. 2014 – Českem proletěla zpráva o rozhodnutí Tima Collinse v blízké době v Brně logistické centrum Amazon nestavět.

Pokud bychom se měli vyjádřit za některé občany Slatiny, Tuřan vlastnících v těchto městských částech nemovistosti a bydlících v nich, kterým jsme pomáhali se do procesů dle zákona zapojit, a dalších brněnských, ale také mimobrněnských spoluobčanů, tak hurá! Za tyto si můžeme oddechnout. Ale jen částečně.

Naší snahou bylo od počátku zapojit se do procesů a upozornit politiky a investory, že je v území něco špatně – že neexistuje dopravní infrastruktura, která by výstavbu takového záměru pojala – nejen dálniční sjezd slibovaný už od roku 2000, ale především obchvat Tuřan. To, že jsme byli všímaví a zjistili, že dochází na pozemcích města Brna k nelegální činnosti a na tyto aktivity společnosti CTP upozorňovali vlastníka, který s tím nic celou dobu nedělal, je s trochou nadsázky druhotné.

Jsme do kauzy zapojeni od začátku, proto si umíme představit, že to vyjádřením Tima Collinse, zástupce Amazonu, nekončí. Pokud to shrneme:

  • Jsme velice zvědavi, jak moc stojí ministr dopravy za dálničním sjezdem i bez Amazonu, a zda bude stát i bez této investice (Upozorňujeme na to, že jeho výstavba měla být zahájena již před více než 10 lety. Dále upozorňujeme, že včera zaznělo od regionálního ředitele Budaře, že mají vykoupeno 75 % pozemků, na zastupitelstvu města Brna však zaznělo, že vláda nemá zatím na realizaci vyčleněné peníze – tato položka se ve fondu nenacházela.).
  • Budeme hlídat vyřešení nelegální činnosti. V průběhu léta má Česká inspekce životního prostředí vydat stanovisko, jestli nelegálně navezená a uhutněná zemina na pozemcích města Brna splňuje parametry pro použití.
  • Regionální ředitel CTP Budař se nechal slyšet, že zpracují dokumentaci EIA. Jedná se o zákonný proces, ke kterému se veřejnost bude moci ještě vyjádřit.
  • Bude třeba hlídat to, jak postupuje město ve věci prodeje pozemků společnosti CTP, protože platnost smlouvy končí v prosinci 2014. Je třeba zabránit spekulacím s pozemky.
  • Je třeba dořešit zastupiteli urychlenou změnu územního plánu města Brna, která umožňuje postupně přeměnit Brněnskou průmyslovou zónu – Černovická terasa na jedno veliké logistické centrum.

Událo se mnoho věcí, které je ještě třeba pohlídat. Buďme proto všichni bdělí. Zejména Vy, kteří jste se k záměru v rámci procesu EIA vyjadřovali. Stále sháníme peníze na žalobu územního plánu. Průmyslová zóna na Černovické terase by měla i nadále zůstat pro výrobu a výzkum a ještě lépe pro místní podnikatele.

Za Čisté Tuřany, Hana Kašpaříková, jednatelka

P.S. Cyklovýlet za Amazonem bude!

CYKLOVÝLET_ZA_AMAZONEM

 

 

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice Průmyslová zóna se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Vyjádření Čistých Tuřan k rozhodnutí Amazonu nejít do Brna

  1. VAŠE TUŘANY napsal:

    V Tuřanech jsem žil 8 let.Za tu dobu tam radnice stihla prošustrovat kino (do kterého jsem jezdil i za totáče na koncerty) také místní hasičku atd. Třeba i spousty odborníků na radnici viz dopravní značení ulic Švédská a spol. Zavedené akce např. Letecký den vše zrušeno. Tuřany nic NEPOTŘEBUJÍ jen obehnat zdí a zavézt hnojem :-).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *