Úklid odpadků v Holáseckých jezerech po vandalech

29. 4. 2016 – Na ornitologické exkurzi, která proběhla tuto středu 27. 4. 2016 jsme objevili, že si nějací vandalové udělali oheň přímo v rákosinách u Roučkova jezera.

Jedná se nejen o vandalismus, ale v případě dopadení by bylo zahájeno správní řízení podle zákona o ochrany přírody a krajiny, kde hrozí statisícové až milionové pokuty. Přečin je o to horší, že byly rákosiny vypáleny v jarním období, kdy v nich hnízdí ptáci. Neušetřeny byly také okolní stromy.

Rozhodli jsme se, že krom výzvy na dopadení pachatele místo vyčistíme po zbylých odpadcích. Posbírali jsme tři velké pytle odpadků, které nechala po domluvě s paní Malou odvézt městská část.

Na závěr bychom chtěli požádat spoluobčany, aby pokud zaznamenáte v přírodní památce podobnou nelegální činnost, prosím, zavolejte policii na č. 155, nebo obecně na 112. Děkujeme, že pomáháte ochránit toto jedinečné území, které se nachází v naší městské části.

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce Čistých Tuřan, Holásky se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *