TZ: Spolek Čisté Tuřany připravil pro děti aktivitu, v rámci které se stanou vědci

7. 6. 2017 Brno-Tuřany Spolek Čisté Tuřany v letošním roce pořádá pro děti vzdělávací aktivity zaměřené na přírodu a na místní cennou lokalitu přírodní památku Holásecká jezera. Děti se tak na tři odpoledne stanou vědci, kteří budou zkoumat například teplotu vody, její průhlednost a barvu, rozklad organických látek. Akce proběhnou ve dnech 7. 6. 2017, 14. 6. 2017 a 13. 9. 2017 vždy od 16:00 hodin.

První dnešní odpoledne je zaměřeno na přípravu pomůcek, které budeme za týden 14. 6. 2017 umisťovat do jednoho z jezer. Děti si tak vyzkouší, jak si jako vědci musí přichystat pomůcky do terénu. První z akcí tak proběhne v přízemí radnice Úřadu městské části Brno Tuřany,“ uvedla Hana Kašpaříková, jednatelka spolku Čisté Tuřany, z.s.

DSC00785Projekt je zaměřen na širokou veřejnost, která má možnost vyzkoušet si, jaké to je být vědcem. Cílem projektu je popularizace vědy a současně bylo místo bádání vybráno s ohledem na cennost lokality Holáseckých jezer. Partnery projektu jsou Botanický ústav Akademie věd, v.v.i. a nizozemský institut Netherlands Institute of Ecology. Projekt nese název NETLAKE Citizen Science a v roce 2016 bylo dobrovolníky monitorováno 25 lokalit v rámci celé Evropy.

Akce je finančně podpořena Nadací Veronica v rámci projektu Čistých Tuřan „Holásecká jezera, místo aktivit pro děti a dospělé“.

Kontakt:
Hana Kašpaříková
jednatelka Čisté Tuřany, z.s.
cisteturany@email.cz
tel. 776 388 308

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce Čistých Tuřan se štítky , , , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *