TZ: Krajský soud v Brně zrušil dílčí část Aktualizace Územního plánu města Brna týkající se Černovické terasy

13. 7. 2016 Brno – Krajský soud v Brně vyvěsil dne 30. 6. 2016 na úřední desce rozsudek ve věci žaloby Opatření obecné povahy č. 2 – tedy vyčleněné dílčí čísti Aktualizace Územního plánu města Brna, která byla přednostně schválena Zastupitelstvem města Brna dne 20. 5. 2014, a to kvůli záměru výstavby logistického centra Amazon na Brněnské průmyslové zóně Černovická terasa. Soud dal za pravdu spolku Čisté Tuřany a vlastníkovi dotčené nemovitosti a Opatření obecné povahy č. 2 – Změnu Územního plánu města Brna – zrušení části regulativů Přílohy č. 1 obecně závazné vyhlášky statutárního města Brna č. 2/2004, ve znění pozdějších předpisů – Zvláštních podmínek využití územní pro oblast Brněnské průmyslové zóny Černovické terasy zrušil.

„Je to pro nás, pro obyvatele Slatiny, Tuřan a Chrlic velmi dobrá zpráva. Brněnská průmyslová zóna Černovická terasa vznikla za účelem výstavby provozoven zpracovatelského průmyslu především z oborů letectví, kosmonautiky, dopravních prostředků, výpočetní techniky, informačních technologií, elektroniky, telekomunikací a radiokomunikací, farmacie, biotechnologií, lékařských přístrojů. Jedná se tedy o lehký průmysl. Do doby schválení změny územního plánu platil zákaz budovat na Černovické terase provozovny pro zpracování surovin, těžké strojírenství, chemickou výrobu, textilní výrobu, obchod, skladování a distribuci. Vznášeli jsme velkou obavu nad tím, jaký by záměry těžkého průmyslu měly dopad na pohodu a zdraví obyvatel bydlících v okolí. Již v současné době máme problém s dopravou, od roku 2000 je slibováno napojení průmyslové zóny na dálnici D1 a později také obchvat. Ani jedno dosud nestojí,“ uvedla Hana Kašpaříková, jednatelka spolku Čisté Tuřany.

Na odůvodnění rozsudku – zrušení dílčí části Aktualizace Územního plánu města Brna si musíme ještě několik dnů počkat.

Kontakt:
Hana Kašpaříková
jednatelka spolku Čisté Tuřany, z.s.
cisteturany@email.cz

2016 06 30 64A_3_2016_16

2016 06 30 64A_3_2016_162

 

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice Územní plán města Brna se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *