TZ: Čisté Tuřany se zapojí do Festivalu na nábřeží. Uspořádá pro děti hry v Holáseckých jezerech

10. 8. 2016 Brno-Tuřany Spolek Čisté Tuřany v letošním roce pokračuje s aktivitami zaměřenými na poznání přírodních krás Holáseckých jezer. V rámci Festivalu na nábřeží uspořádá pro děti hry zaměřené na přírodovědnou tematiku. Hry se budou konat v sobotu 20. 8. 2016 od 9 hodin.

„V letošním roce pořádáme různé aktivity zaměřené buď přímo na péči o přírodní památku, nebo se snažíme lidi informovat, že se jedná o velmi cennou lokalitu, které bychom si měli vážit. O Holáseckých jezerech se říká, že jsou jedním z mrtvých ramen řeky Svitavy, proto zapojení do Festivalu na nábřeží bylo jen otázkou času,“ uvedla Hana Kašpaříková, jednatelka spolku.

Spolek si přichystal 6 tematiky zaměřených her. Okruhy jsou divočina, stromy, louka, mrtvé dřevo. Proč zrovna tyto okruhy? „Divočinu, louku, mrtvé dřevo, ale i stromy. To jsou prvky, se kterými se v přírodní památce běžně setkáte,“ uvedla Kašpaříková. Jednotlivé úkoly, které budou muset děti zvládnout, jsou ale konkrétnější. „Máme nachystaný domek pro ježky, který chceme společně s dětmi zahrabat do listí, a budeme si povídat o ježcích. Připravili jsme i domeček pro samotářské včelky, které děti budou moct společnými silami dotvořit. Děti budou také pracovat s listy a hrát další hry,“ uvedla Kašpaříková a doplnila: „Hry mají vzbudit zájem účastníků akce o přírodu, ale mají také rozvíjet smysl pro práci ve skupině a práci jednotlivce. Proto budou některé úkoly plnit děti samy, a jiné ve skupince.“

Důležité informace: Na akci je nutno se předem registrovat, neboť každému účastníku bude nachystán balíček pomůcek. Registrace je možná na odkazu http://goo.gl/forms/uYz5jdXl35lNWOrr2.

Kontakt:

Hana Kašpaříková
jednatelka Čisté Tuřany, z.s.
cisteturany@email.cz
tel. 776 388 308

Doplňující informace: Akce je podpořena z prostředků Nadace na ochranu zvířat v rámci projektu Zapojení veřejnosti do ochrany volně žijících živočichů v přírodní památce Holásecká jezera a Nadace Veronica v rámci projektu Přírodní památka Holásecká jezera, místo aktivit pro děti a dospělé.

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce Čistých Tuřan se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *