TZ: Čisté Tuřany podaly žalobu na dílčí část Aktualizace

25. 4. 2016 – Brno – Spolek Čisté Tuřany podal dne 25. 4. 2016 Krajskému soudu v Brně žalobu na Opatření obecné povahy č. 2/2014, kterým byla vydána Změna Územního plánu města Brna – část regulativů Přílohy č. 1 obecně závazné vyhlášky statutárního města Brna č. 2/2004, ve znění pozdějších předpisů – Zvláštních podmínek využití pro oblast Brněnské průmyslové zóny Černovické terasy. Tuto dílčí změnu Aktualizace Územního plánu města Brna týkající se Brněnské průmyslové zóny-Černovická terasa schválilo zastupitelstvo v čele s primátorem Romanem Onderkou dne 20. 5. 2014, tedy pouhé tři týdny před schválením Aktualizace Územního plánu města Brna. Cílem bylo urychlit proces pořízení změny územního plánu pro to, aby mohl záměr umístění logistického centra Amazon dostat zelenou.

„V čem spatřujeme největší problém? Z usnesení Vlády z 4. října 2000, kterým byla Brněnská průmyslová zóna Černovická terasa navržena k vybudování vyplývá, že měla být zaplněna projekty zpracovatelského průmyslu především z oborů letectví, kosmonautiky, dopravních prostředků, výpočetní techniky, informačních technologií, elektroniky, telekomunikací a radiokomunikací, farmacie, biotechnologií, lékařských přístrojů. Vláda se současně usnesla na tom, že v území Brněnské průmyslové zóny nelze umístit zpracování surovin, těžké strojírenství, chemickou výrobu, textilní výrobu, obchod, skladování a distribuci. Tyto podmínky využití území se promítly také do Územního plánu města Brna. Současně Vláda v článku II. usnesení uložila ministru dopravy a spojů ve spolupráci se Státním fondem dopravní infrastruktury zabezpečit výstavbu dopravního napojení území Brněnské průmyslové zóny s termínem dokončení v roce 2005. Ten však dosud, do roku 2016, nemá vydané ani územní rozhodnutí, a doprava z průmyslové zóny míří přes městské části Brno-Slatina a Brno-Tuřany,“ uvedla Hana Kašpaříková, jednatelka spolku.

„Změna Územního plánu města Brna umožňuje třeba umístění logistických center, jako je Amazon, kvůli kterému byla dílčí část týkající se regulativů k průmyslové zóně, přednostně projednána na květnovém zastupitelstvu v roce 2014,“ uvedla jednatelka spolku a dodala: „Dle informací od právních zástupců by měl být znám rozsudek do 3 měsíců.“

 

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *