Tuřanského náměstí – srdce Tuřan

 

26. 1. 2016 – Městská část zahájila spolupráci s  Fakultou architektury Vysokého učení technického v Brně. Smyslem celého projektu je přeměnit Tuřanské náměstí tak, aby bylo centrem setkávání, centrem služeb a příjemného pobytu. Výsledkem tedy bude revitalizace Tuřanského náměstí. K tomu vede ale velmi dlouhá cesta a my se nacházíme právě na jejím začátku.

Přijďte proto na diskusní večer ve středu 3. 2. 2016 od 17 hodin. Nečekejte však, že vám budou představovány hotové návrhy tak, jak jste zvyklí u běžných debat. Základem celého večera bude právě diskuse a sbírání podnětů od občanů.

Zavřete oči a zkuste si odpovědět na následující otázky:

  • Jaká jsou pozitiva území? Kde se v rámci území cítíte bezpečně?
  • Jaká jsou negativa území? Kde pociťujete nebezpečí? Kde se vám to nelíbí a proč?
  • Co byste v území změnili? Co byste doplnili. A proč?

Vezměte s sebou, prosím, i staré fotografie náměstí. Na místě si je oskenují a hned vám je vrátí.

Přijďte určitě všichni. Diskuse není určena jen obyvatelům Tuřanského náměstí. Určitě jsou vítány podněty od občanů bydlících v okolních ulicích (Špirkova, Šípková, Hanácká, Sokolnická, Podlipná a další) a občanům, kteří využívají obchodů, chodí přes něj, přestupují na autobusy apod.

Beseda_náměstí

 

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice Tuřanské náměstí se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *