Záznamy ze zasedání zastupitelstva MČ

Již se stala tradicí naše účast na zasedáních zastupitelstva naší městské části. V minulosti jsme se opakovaně snažili o to, aby městská část zasedání nahrávala a zveřejňovala sama. Zejména pro to, že nahrávacím zařízením disponuje a ukázala by otevřenost radnice. Vždy jsme však narazili na nepochopení a shrnutí, že by mohlo být vedení radnice zažalováno.

Uznáváme, že zpracování nahrávek podléhá mimo jiné zákonu o ochraně osobních údajů, na druhé straně se však domníváme, že jde o lenost a neochotu radnice pro občany zpřístupňovat informace. Starosta Jakubec debatu shrnul tím, že podporuje přímý přenos ze zasedání zastupitelstva. Za 3 roky jeho působení se ale nic neděje.

Informujeme spoluobčany, že jsme registrovaní na Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) a máme k zveřejňování nahrávek patřičné povolení. Respektujeme právo na ochranu osobních a citlivých dat a údajů a dle tohoto případné citlivé a osobní informace z videí vystříháváme. Na druhou stranu je třeba brát zřetel na to, že zasedání zastupitelstva je veřejnou záležitostí. Neváhejte se však na nás obrátit, pokud uznáte, že Vaše vystoupení na zastupitelstvu splňuje některou ze zákonem daných kritérií pro nezveřejnění.

Disponujeme nahrávkami ze zasedání zastupitelstva VI. volebního období (2010 – 2014).

Comments

comments

2 komentáře u Záznamy ze zasedání zastupitelstva MČ

  1. Pingback: Začínáme zveřejňovat záznamy ze zastupitelstva | Čisté Tuřany, občanské sdružení

  2. Pingback: Tisková zpráva: Čisté Tuřany nominovaly do soutěže Otevřeno×Zavřeno 8 úřadů | Čisté Tuřany, občanské sdružení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *