Tiskové prohlášení a pozvánka na akci: Občané Tuřan se zapojí do uklízení místního lesíku nazývaného Moruše

Občané Tuřan se zapojí do uklízení místního lesíku nazývaného Moruše, spolupráci zahájili s Lesy města Brna a společností Sako

10. 4. 2014 Brno-Tuřany – Čisté Tuřany mají na sobotu 12. 4. 2014 od 9.00 hodin naplánovánu akci, při které se bude uklízet místí lesík Moruše, jehož název získal právě od dřeviny, která se tu dříve vyskytovala. Velikým přínosem je zahájení dlouhodobější spolupráce se správcem pozemku Lesy města Brna a společností Sako.

„Již v roce 2012 jsme uklízeli v Tuřanech zarostlou lokalitu, tenkrát u hřiště za Sokolovnou, ve které se nacházelo obrovské množství odpadků. Účast veřejnosti byla velmi hojná, něco kolem 30 obyvatel Tuřan. Vloni se nám bohužel nepodařilo akci uspořádat z důvodu časového vytížení. Letos si to však chceme vynahradit, tak to bereme z gruntu“ uvedla Hana Kašpaříková, jednatelka sdružení Čisté Tuřany a dodala: „Podařilo se nám zahájit spolupráci se správcem pozemku Lesy města Brna a věříme, že bude dlouhodobější. Ti pak přišli s nápadem, zapojit do akce společnost Sako a vytvořit nový projekt s tradicí.“

 „Zdálo se nám to jako velmi dobrý nápad spojit síly za dobrou věc. Všichni chceme krásné čisté lesy a formát této spolupráce je pro tento cíl ideální. Občanské sdružení Čisté Tuřany nás oslovilo v okamžiku, kdy jsme spolu se Sakem začali plánovat možnosti spolupráce a hledali pilotní projekt, který se nám tímto nabídl sám,“ sdělila Monika Neshybová z Lesů města Brna.

„Statutární město Brno podporuje aktivity dobrovolníků, které přispívají k čistotě města a zajistilo prostřednictvím městské společnosti SAKO Brno, a.s. přistavení a odvoz kontejnerů s odpady,“ sdělil Josef Černý z Odboru životního prostředí Magistrátu města Brna.

„Velice nás těší, že se do projektu zapojí také další místní organizace, jako je Sdružení rodičů a přátel MŠ U Lípy Svobody, dále sdružení Vlastníci za charakter Holásek a také místní základní organizace Českého svazu ochránců přírody Narcis. Daří se nám tak propojovat jednotlivé organizace, které v případě potřeby vytváří silnou občanskou a hlavně angažovanou společnost,“ doplnila Hana Kašpaříková.

Projekt kromě výše uvedených podpořil také Český svaz ochránců přírody zasláním pytlů, rukavic a nálepek pro děti.

Kontakt:

Ing. Hana Kašpaříková
jednatelka sdružení Čisté Tuřany, občanské sdružení
cisteturany@email.cz

Ing. Monika Neshybová
Lesy města Brna, a.s.
neshybova@lesymb.cz
tel. 602 782 541

Ing. Jana Švestková
vedoucí PR oddělení Sako, a.s.
svestkova@sako.cz
tel. 602 772 191

Ing. Josef Černý
vedoucí oddělení odpadového hospodářství OŽP MMB
cerny.josef@brno.cz
tel. 542 174 552

LETÁK_ukliďme_svet_u_nás_za_humny_oprava

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce Čistých Tuřan se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *