Recyklační linka na Tovární je ve skutečnosti skládkou

6. 9. 2016 – Brno Minulý týden v médiích proběhla informace o tom, že firma Recydo Ulehla v Chrlicích překračuje povolené skladování hmot určených k recyklaci. Celý článek si můžete přečíst zde:

Skládka v Chrlicích překročila limity. Inspekce jí dala půlmilionovou pokutu

Obracíte se na nás s dotazy, zda se této skládce věnujeme. Odpovídáme, že ano a současně vám popíšeme jak.

Správní řízení

V únoru 2015 nám bylo doručeno oznámení, zda se chceme účastnit řízení o zkapacitnění recyklační linky společnosti RECYDO ULEHLA. Do řízení jsme se přihlásili. Jeho účelem bylo: rozšíření provozovny, navýšení kapacity z max. množství skladovaných odpadů 9 000 t na 130 00 t, navýšení roční kapacity zařízení z 100 000 t/rok na 200 000 t/rok a rozšíření druhů přijímaných odpadů o všechny kategorie „O“ – ostatní.

Zvětšení záměru bylo natolik enormní a současně jsme měli informace o tom, že recyklační linka není v provozu a je pouze zavážena odpadky, které se tam hromadí a co navíc, téměř zasahují do sousedních pozemků, které již nejsou ve vlastnictví této společnosti, rozhodli jsme se požadovat posouzení vlivů na životní prostředí. Před samotným naším vyjádřením došlo k pozastavení řízení, kdy byl žadatel vyzván, aby doplnil stanovisko Odboru životního prostředí Krajského úřadu Jihomoravského kraje, stanovisko orgánu ochrany ovzduší Jihomoravského kraje a další údaje.

Toto řízení dosud není uzavřeno.

Posouzení vlivů na životní prostředí a zdraví (tzv. EIA)

Oznámení o tom, že proběhne zjišťovací řízení k záměru zkapacitnění recyklační linky bylo zveřejněno v srpnu 2016. K záměru jsme odeslali vyjádření Krajskému úřadu Jihomoravského kraje, u kterého se řízení vede, ve kterém požadujeme zpracování dokumentace EIA, ve kterém by byly objasněny podrobné informace.

Naše kompletní vyjádření si můžete přečíst zde: Vyjádření k zjišťovacímu řízení.

Řízení budeme nadále sledovat a průběžně Vás informovat.

Fotogalerie

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice Průmyslová zóna se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *