Pozvánka na Staň se vědcem v přírodní památce Holásecká jezera

QR kod1. 6. 2017 – Zveme Vás na další z našich aktivit pro děti. Tentokrát budou mít děti možnost stát se po tři odpoledne vědci.

Na akci přihlaste, prosím, své děti před formulář v následujícím odkazu https://goo.gl/forms/BTtM3rrIQkF8Wzas2 (přihlášky přijímáme do 6. 6. 2017 do 12 hodin). Přihlášení je nezbytné pro naši přípravu dostatečného množství pomůcek. Projekt je nastaven tak, že je vhodné, aby děti absolvovaly všechny tři odpolední setkání, neboť na sebe budou navazovat. Akce je vhodná pro děti od přibližně 6 let (máte-li mladší a chcete-li se zúčastnit, napište nám to do emailu cisteturany@email.cz, domluvíme se osobně).

Co bude na programu?

7. 6. 2017 se sejdeme na radnici Úřadu městské části Brno-Tuřany (v prostorách, kde dříve byla knihovna).

Děti dostanou pomůcky a budou vytvářet Secchiho desk, chystat iButon, připevňovat čajové sáčky na tyčku, tvořit cedulky, zápisníky a mnoho dalšího. Děti si tak prakticky vyzkouší, co všechno si vědec musí připravit před tím, než jede do terénu.

Týden na to 14. 6. 2017 se potkáme už přímo v Holáseckých jezerech, kde na nás budou čekat pracovníci Botanického ústavu Akademie věd ČR, se kterými siděti vyzkouší, jaké to je být vědcem. Děti budou například měřit hloubku jezer, měřit barvu vody, měřit šířku rákosového listu a mnoho jiného. Dozví se ale také něco o místní přírodě.

Tři měsíce na to 13. 9. 2017 se opět potkáme přímo v Holáseckých jezerech, kde doufáme, že nalezneme všechny vědecké pomůcky, které v Holáseckých jezerech zanecháme v červnu a následně budeme hodnotit výsledky našeho výzkumu.

Proč to všechno budeme dělat? To se dozvíte, když se zapojíte.
hrajeme si na vedce 6 2017

 

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce Čistých Tuřan, Holásecká jezera se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *