Posun na radnici? Zveřejnili vybrané podklady pro zastupitele!

Po večerech, mezi jednotlivými zastupitelstvy, tu a tam řešíme transparentnost naší radnice a přemýšlíme nad tím, co  by se dalo zlepšit. Tak jsme si začali na zítřejší zasedání zastupitelstva chystat návrh na zařazení bodu týkajícího se zveřejňování podkladů pro zastupitele (s ohledem na dodržení příslušných legislativních opatření, například zákona o ochraně osobních údajů).

Na stránky Tuřan chodíme téměř denně, a dnes jsme zabrouzdali do záložky „Volené orgány“ a světe div se, ony tam podklady již visí. Naleznete je pod názvem Materiály k zasedání 20/VI. schůze Zastupitelstva MČ Brno-Tuřany. Co dodat, chválíme práci úředníků a také pana Chvátala, občana Holásek, který na zveřejňování podkladů apeloval.

Už se těšíme, až bude městská část zveřejňovat i doslovné přepisy diskusí, či přímo dávat na web nahrávky ze zasedání zastupitelstva. Neboť jak se vyjádřil 17. 4. 2013 Městský soud v Praze: „zveřejnění videozáznamem prostřednictvím internetu nemůže být nijak nepřiměřené, naopak takového zveřejnění jednání zastupitelstva přispívá k poskytnutí úplné a autentické informace“, a následně pak soud opětovně své tvrzení zurazňuje tím, že „informování o jednání zastupitelstva videozáznamem je vhodnější pro zachycení skutečného průběhu zasedání, neboť audiovizuální záznam přesným a úplným způspobem zachycuje situaci, které ze zákona může být přítomen naprosto každý, nejen občan obce“.

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice zasedání ZMČ se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *