Politika územního rozvoje ČR

Politika územního rozvoje ČR – už jste někdy ten pojem slyšeli? Jedná se o koncepční dokument, který vymezuje rozvojové osy, stanovuje potřebu propojení měst dopravními tepnami, má chránit krajinu a ornou půdu a mnoho dalšího.

Dne 9. 7. 2014 proběhlo na výstavišti v Brně veřejné projednání aktualizace této Politiky. My jsme se jej zúčastnili taktéž a to zejména proto, že cítíme potřebu i nadále střežit naše území před pohlcením průmyslovými zónami a chránit ornou půdu, na které pracovali již naši dědové. Politiku územního rovoje jsme si nechali představit, dělali jsme si zápisky (máte možnost si je stáhnout a taktéž pročíst), vznesli jsme v rámci diskuse dotazy právě na zakomponování Úmluvy o krajině a obecné ochrany zemědělského půdního fondu a nyní si plánujeme celou Politiku pročíst.

Zabere nám nějaký čas, než dokument prostudujeme, opět se jedná o rozsáhlejší dokument stejně jako v případě Zásad územního rozvoje, či územního plánu Brna. Mininsterstvo místního rozvoje jej však zpracovalo přívětivějším způsobem – změny jsou tam zřejmé, doplněné grafickými přehledy.

Rádi bychom proto do konce léta zpracovali připomínky, které plánujeme zveřejnit i na našem webu a dáme prostor je vytisknout, podepsat a taktéž odeslat na Ministerstvo místního rozvoje.

Pokud si troufnete, budeme rádi, když se do Politiky podíváte taktéž a případně nás zahrnete dotazy, či podněty, co by bylo vhodné vylepšit a co třeba i podpořit, co v nich zaznívá.

Zde máte prokliky na jednotlivé dokumenty. Později Politice vytvoříme i samostatnou záložku v rámci záložky Územního plánování. A jakmile získáme prezentaci z veřejného projednání a záznam, zveřejníme je taktéž.

 

Platná Politika územního rozvoje ČR z roku 2008

Návrh 1. aktualizace Politiky územního rozvoje ČR (dokument k připomínkování)

 

Veřejné projednání Politiky územního rozvoje, foto: Čisté Tuřany, občanské sdružení

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice Politika územního rozvoje ČR se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Politika územního rozvoje ČR

  1. Pingback: Veřejné logistické centrum v Tuřanech nechceme, zaznělo na debatě | Čisté Tuřany, občanské sdružení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *