NE překladišti, NE nákladnímu letišti, NE likvidaci Oslavky

3. 6. 2016 – Ve středu 1. 6. 2016 proběhlo veřejné projednání Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje. Pamatujete na obří průmyslové zóny kolem celých Tuřan a Šlapanic? Tak ty zmizely, ale nahradily je jiné záměry – obří veřejné logistické centrum s jeřábem překládajícím kontejnery, rozvojové plochy kolem letiště sloužící právě ke zvýšení  nákladní dopravy na letišti, nebo zatopení údolí Oslavy, kam jezdilo a dosud jezdí hodně Tuřaňáků na vandr.

RDL01

Co s tím? Do 15. 6. 2016 je možné podat připomínky k Zásadám. Je možné zvolit si zástupce veřejnosti. Už to znáte – podpisový formulář bude vystaven v Železářství u Tůmů, ve Včele a pokusíme se je umístit i do potravin v Nenovicích na náměstí.

Ke zvolení zástupce veřejnosti, který podá námitku, která má větší právní váhu, potřebujeme sehnat přes 500 podpisů občanů nad 18 let, kteří mají trvalé bydliště v Jihomoravském kraji. Oslovte, prosím, svoje rodiny a sousedy a sežeňte aspoň několik podpisů. Každý se počítá.

Sepsání připomínek je trochu právničina. Proto jsme se je pokusili v úvodu dokumentu shrnout do následujících principů tak, aby byly srozumitelné.

Obchvat Chrlic

Principy námi podaných věcně shodných připomínek

– nesouhlasíme se záměry, které vedou ke zhoršování životního prostředí, protože dosud není vyřešen problém zahlcení dopravou a zhoršený stav ovzduší a nadměrný hluk.

Proto nechceme:
– veřejné logistické centrum
– rozšiřování překladištních záměrů v okolí letiště
– ubírat další zemědělskou půdu
– hluk z dopravy a znečištěné ovzduší z provozu dalších aut a z provozu veřejného logistického centra
– nechceme jihovýchodní tangentu, ať má jakékoliv pojmenování
– nesouhlasíme se zatopením údolí Oslavky

Naopak chceme:
– aby Jihomoravský kraj využíval k novým záměrům staré areály (brownfieldy)
– vyřešit dopravu v městských částech Brno-Tuřany, Brno-Chrlice v podobě obchvatů, dále řešení dopravy ve Slatině a ve Šlapanicích
– řešit stávající nevyhovující stav územní studií

Letiste 20

Jak můžete pomoci?

1. stáhněte si následující podpisové formuláře a vytiskněte je (jsou 3, jsou totožné, a to z toho důvodu, že bychom opět chtěli zvolit 3 zástupce veřejnosti pro případ vzájemného zastoupení a lepší soudní právní obrany). Jedna osoba se může podepsat pod všechny 3 zástupce veřejnosti = 1 osoba dá 3 podpisy na 3 formuláře)

2. podepište se a sežeňte několik podpisů ve svém okolí (prosíme o čitelnost)

3. doručte podepsané formuláře nejpozději do 14. 6. 2016 do Včely, nebo do Železářství u Tůmů, nebo je nám pošlete poštou na adresu: Čisté Tuřany, z.s., Tuřanské nám. 89/37, 620 00 Brno (termín pro námitky je sice do 15. 6. 2016, ale my potřebujeme min. 1 den na zkompletování a odevzdání námitky zástupce veřejnosti. Pokud je budete posílat k nám poštou, je potřeba, aby dorazily do 14. 6. 2016. V případě, že to nestihnete, zavolejte nám na tel. 776 388 308. Domluvíme se na jiném postupu.)

To je vše, co je potřeba ke zvolení zástupce veřejnosti. Pokud ale chcete udělat více, pak

4. můžete si stáhnout níže uvedenou připomínku k Zásadám, doplnit své osobní údaje a poslat na následující adresu:

Krajský úřad Jihomoravského kraje
Žerotínovo nám. 3/5
601 82 Brno

Celé znění věcně shodné připomínky a zvolení zástupce veřejnosti (příloha výše uvedených podpisových archů, stačí vytisknout pro potřebu jen jednou):

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na email cisteturany@email.cz nebo na tel. 776 388 308.

Děkujeme.

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice Zásady územního rozvoje se štítky , , , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *