Na Jahodové se má recyklovat až 120 000 tun odpadu

7. 4. 2016 – Krajský úřad Jihomoravského kraje zveřejnil dne 4. 4. 2016 oznámení záměru posuzovaného ve smyslu zákona o životním prostředí na stavební úpravy stávajících objektů na Jahodové s cílem vytvoření recyklačního dvoru stavebních odpadů.

Maximální roční kapacita zpracovaných stavebních odpadů má být 120 000 tun.

Veřejnost má možnost se k záměru vyjadřovat do 24. 4. 2016, a to k Odboru životního prostředí Krajského úřadu Jihomoravského kraje.

V současné době se se záměrem seznamujeme a připravujeme připomínky. Budete-li mít zájem se k připomínkám přidat, kontaktujte nás, prosím, emailem.

Více informací o záměru najdete na portálu cenia:

Charakter záměru: stavební úpravy stávajících prostor pro provoz recyklačního dvora
Předmětem záměru je realizace provozních prostor pro recyklační dvůr stavebních odpadů kategorie „ostatní“ formou stavební úpravy dokončené stavby. Recyklační dvůr bude sloužit pro skladování a následné třídění zemin pro další použití, skladování a následnou recyklaci použitých stavebních materiálů – beton, cihelná suť; skladování a následný prodej dovezených štěrků a písků. Z vytříděného dřeva bude občasně probíhat výroba štěpky a její následný prodej. Principem stavebních úprav je úprava stávajících ploch v majetku oznamovatele a doplnění potřebné infrastruktury.

Recyklacni dvur

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice odpady se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Na Jahodové se má recyklovat až 120 000 tun odpadu

  1. kód záměru JHM1290 napsal:

    Ano,firma Recykl bude použivat dopravni napojení Jahodová -Petlláková ,ale to není jediná firma ktera využiva tohle napojení ,po projetí po panelové „učelové cestě“ která ani není konstruována na takové zatížení ,při projíždění nakladních vozidel se otřásají všechny domy na ulici Pastevní .Napojení této „učelové“komunikace na ulici Petlákovu křižovatkou, ktera na projetí nakladního automobilu ani není konstruovana( obloukem s vnějším obrysovým poloměrem zatáčení 12,5 m ) Nikdo, ale nezohledňuje že v těsné bliskosti této „učelové komunikace“ se nachází děcké hřiště ,které nemuže být ani označené dopravní značkou na snížení rychlosti .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *