Rekonstrukce vstupního prostoru ZŠ Měšťanská

Starosta městské části Jakubec svolal na 6. 8. 2014 mimořádné zasedání zastupitelstva, na kterém se schválililo vyčlenění částky 1 500 000 Kč na rekonstrukci vstupního schodiště základní školy v ulici měšťanská.

Vstupní terasu jsme byli 31. 7. 2014 nafotit.

Záznam ze zasedání zastupitelstva si můžete pustit zde.

Zatupitelům byly v souladu se zákonem s týdenním předstihem doručeny materiály – návrh rozpočtového opatření – v rámci kterého se na stavbu měla částka vyčlenit. Celý materiál včetně důvodové zprávy ke stažení zde, obrazová příloha.

Navrh rozpoctu

Duvodova zprava

Zprava o stavu terasy

Na zasedání zastupitelstva dne 11. 9. 2014 mají zastupitelé schvalovat další navýšení částky na opravu, materiál ke stažení zde:

  • ve výdajové části dochází u položky č. 2 dochází ke snížení částky a jejímu přesunu (112 000 Kč) z neinvestiční akce na akci investiční (změnu schvalovalo městské zastupitelstvo)
  • což se promítlo v položce č. 3 – navýšení částky na rekonstrukci na 1 612 000 Kč

Navrh rozpoctu

Jeden z občanů se obrátil na radnici s dotazem, avšak mu nebylo odpovězeno. S jeho laskavým svolením dotaz zveřejňujeme alespoň zde (převzato bez úpravy z konverzace na facebookové skupině Tuřany)

Jelikož už jsem ztratil naději, že bych se nějaké odpovědi dočkal, zveřejním alespoň dotazy. Starosta už to má za pár a tak už asi na mail nechodí. I když kašlat na voliče i před volbami, tomu říkám sebevědomí:-). Mail jsem na starostu posílal 11.8, následně na podatelnu 19.8. Dnes jsem volal na podatelnu a dozvěděl jsem se, že dotaz byl předán někumu ze stavebního úřadu. A ten dotyčný je na dovolené, tak ať to zkusím příští týden:-) V podstatě nejde o nic světoborného, hodně se toho na tom mimořádném zasedání vyjasnilo. Jen se k těm informacím v Tuřanech (bez Amazonky:) člověk nedostane. Mail: Dobrý den pane starosto,
rád bych se jako občan Tuřan dozvěděl více o probíhající rekonstrukci vstupního schodiště do školy na ulici Měšťanská. Bohužel jsem musel být pracovně mimo Tuřany v čase mimořádného zasedání konané na toto téma. Pokoušel jsem se dozvědět nějaký výstup ze zasedání na stránkách obce, ale zde jsem nenašel ani zmínku o konání akce ani zmínku samotné rekonstrukci. Z fotodokumentace přiložené k důvodné zprávě Ing. Tupé je zřejmé, že konstrukce je skutečně špatná, o tom není co polemizovat. Mě by zajímalo, jaký je plán opravy. V důvodné zprávě je předložen návrh na zbourání a vybudování nového schodiště i rampy. Jelikož se k dnešnímu dni nezačalo s bouráním předpokládám, že touto cestou se nevydáváme. Můžete mi prosím sdělit (nebo odkázat na relevantní zdroj informací), co tedy bude obsahem rekonstrukce a jaká bude její cena?

S pozdravem

Jiří Protivínský
– Autorizovaný statik v oboru statiky a dynamiky staveb
– Občan Tuřan

Comments

comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *