Obchvat Tuřan

Základní informace o obchvatu Tuřan

Navržený obchvat Tuřan je silnicí II. třídy, u které je vlastníkem stavby Jihomoravský kraj (rozdělení a správa komunikací přehledně). V dubnu 2012  podepsal Jihomoravský kraj s městem Brnem rámcovou dohodu o spolupráci při přípravě a realizaci obchvatu Tuřan, na základě které si tyto dva subjekty vyjasnily určité kompetence. Dohoda však dne 31. 12. 2013 pozbyla účinnost, a to z důvodu neuzavření smlouvy na realizaci projektu z Regionálního operačního programu.

Obchvat Tuřan Koordinační situace z července 2007 (ještě se stezkou pro pěší a cyklisty)

 

Stáhněte si rámcovou smlouvu (.pdf) obsahující účel dohody, způsob spolupráce (postup realizace obchvatu, kroky kraje, kroky města, principy majetkoprávní přípravy stavby) a odhad nákladů na realizaci obchvatu v roce 2010.

Doplňující informace: V původním projektu bylo počítáno s vybudováním cyklostezky podél obchvatu. Od realizace této stavby se však opustilo, protože se jednalo o mnohamilionovou investici, na kterou nechtěli ani kraj, ani město vyčlenit finance. Projekt byl tedy překreslen a do dalších fází se bude počítat s nerealizací cyklostezky. O možnostech řešení vás budeme informovat později.

Posouzení vlivu na životní prostředí (EIA) 2007

Záměr byl oznámen v Informačním systému EIA v září 2007. Z průběhu zjišťovacího řízení vyplynulo, že záměr není potřeba posuzovat z hlediska vlivu na životní prostředí.

Umístění referenčních bodů pro měření hluku

Umístění referenčních bodů pro měření hluku (převzato z hlukové studie v oznámení záměru)

Dokumentace pro územní rozhodnutí (DÚR) 2007

Základní informace
název stavby Komunikační obchvat Tuřan
pořizovatel dokumentace Statutární město Brno
generální projektant Brněnské komunikace, a.s.
pověřený stavební úřad ÚMČ Brno-Tuřany, Odbor stavební a technický
územní rozhodnutí vydáno 30. 6. 2008 pod č. ÚR/T/8/2008
prodloužení ÚR 16. 9. 2010, dále 27. 8. 2012
konec platnosti ÚR září 2014

V současné době běží řízení o prodloužení platnosti územního rozhodnutí o umístění stavby komunikačního obchvatu Tuřan, o které požádaly Brněnské komunikace, a to do 30. 9. 2016. Naše sdružení je nově účastníkem řízení a díky tomu máme možnost nahlížet do spisu a vyjadřovat se.

Další informace budou postupně doplňovány.

Další články:
Výkup pozemků pod obchvatem Tuřan?

Pokud máte zájem podívat se do projektové dokumentace obchvatu, najdete ji na Úřadu MČ Brno-Tuřany na odboru stavebním a technickém (DÚR) a na Brněnských komunikacích (DÚR a DSP), popřípadě na odboru investičním Magistrátu města Brna.

Comments

comments

3 komentáře u Obchvat Tuřan

 1. p.Polák napsal:

  dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak daleko je zpracování zadávací dokumentace a kdy bude vypsáno výběrové řízení a kdy je předpoklad zahájení stavby, děkuji za odpověď s pozdravem B.Polák

  • admin napsal:

   Dobrý den,

   bohužel zatím nemáme nové informace o tom, jak to s obchvatem vypadá. Poslední, co byly se týkali toho, že město začíná vyjednávat s vlastníky pozemků, a že je potřeba, aby do konce roku 2012 se pomalu začalo se stavbou, aby se to obchvat podařilo vystavit během roku 2013, že by se účetnictví k tomuto uzavíralo v roce 2014. Přičemž dotační období končí v roce 2013. V létě jsme zahlédli na úřední desce MČ Brno-Tuřany prodloužení stavebního povolení, které právě letos mělo pozbýt platnosti. Jestli se k tomuto někdo odvolal ale již nevíme.

   Děkujeme za Váš dotaz a přejeme příjemný den. HK

 2. obchvat Tuřany napsal:

  jezdím přes Tuřany deně a je to děs ucpaná silnice samý kamion a nic se neděje ostuda nic víc jen sliby hanba jako vždy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *