Bytová zástavba Brno-Chrlice

Nenechte se zmást. Jedná se sice o bytovou výstavbu na území Chrlic, nicméně bude přiléhat k území Tuřan. Výstavba je naplánována do lokality Žlíbky, Ovčírny.

"Bytová zástavba Brno-Chrlice", lokalita Žlíbky, Ovčírny

Druh a účel umisťované stavby: Jedná se o stavbu nového obytného komplexu bytových domů včetně komunikací, zpevněných a parkovacích ploch, prodloužení páteřních sítí technické infrastruktury, přípojek k jednotlivým bytovým domům a sadových úprav.

Lokalita: Severovýchodní část Chrlic. Ze západu je území ohraničeno železnicí, ze severozápadu stávající komunikací U Viaduktu a Tuřanským potokem, z jihovýchodu pak koncem chrlické průmyslové zóny a komunikací Výspa.

Záměr investora: Zástavba rodinných a bytových domů. Celkem 655 bytů, z toho 62 v 62 rodinných domech, které nejsou předmětem tohoto řízení, a 596 v 36 bytových domech. Plochy pro občanskou vybavenost, plochy pro mateřskou školu a rozšíření pozemku stávající školy jsou sice zahrnuty, avšak nejsou součástí projektu – řízení o umístění stavby!!! Hlavní vjezd do lokality bude z ulice U Viaduktu, v severní části lokality je navržena křižovatka tvaru T.

Žadatel o povolení staby: UNIMEX GROUP, a.s., nově UG Land, a.s., Václavské náměstí 815/53, 110 00 Praha 1

Vyvěšené dokumenty: Rozhodnutí o umístění stavby (územní rozhodnutí č. 161 ze dne 29. 12. 2012)

Perličky a zajímavosti:

 • Za odnětí půdy ze zemědělského půdního fondu nebudou předepsány odvody.
 • doporučujeme si přečíst námitky občanů v Rozhodnutí o umístění stavby – účastníků řízení a jak s nimi bylo naloženo.

Budeme rádi, když nás upozorníte na další skutečnosti, případně zašlete další informace, které k této lokalitě máte.

Comments

comments

9 komentářů u Bytová zástavba Brno-Chrlice

 1. Vidím, že jde stále o stejný postup. Rozhodnutí se vydá, když nebudou mít lidé moc času a chuti psát odvolání. Tady to bylo 29. prosince, když se měla stavět Slunná louka v Přízřenicích, tak to bylo 23.12. K námitkám se nepřihlíží nebo jsou zamítnuty. Město Brno dlouhodobě nechrání zájmy občanů, ale finančně silných developerů. Místo aby zastavělo hnusné části uprostřed města (třeba areál bývalé Zbrojovky), ničí poslední plochy zeleně a ornice na jeho okrajích. Představitelé Brna to budou dělat tak dlouho, dokud jim to lidé povolí. Spoléhat na zázrak ve volbách by bylo dost naivní. Jediná možnost je, pokud vedení Brna neumí nějakou část města dobře spravovat, mu ji zkrátka sebrat. Pokud se v Chrlicích najde skupina lidí, která má sílu a energii vyvolat referendum o osamostatnění od Brna, rádi jí pomůžeme radou a praktickou zkušeností. Kontakty lze najít na http://www.samostatnyjih.cz.

  • naprostá demagogie napsal:

   Vážený pane / paní,

   tento „hodnotý“ příspěvek mohl vzejít jen a pouze od člověka, který rád tlachá, hájí rádoby své zájmy, ale o právních aspektech či spíše reálném postupu veřejné správy toho ví pramálo. Domníváte se, že řešením nesouhlasu s rozšiřováním městských částí je požadavek na jejich odtržení od města?? Politiku na místní úrovni ovlivňuje především zastupitelstvo vaší městké části, nikoli magistrát města Brna, jak se pan Reich a jemu podobní občané domnívají. Zajímalo by mě, kde by pan Reich po odtržení Přízřenic od Brna hledal prostředky k zajištění fungování vaší městké části, to Vám ale zřejmě již neřekl, že?
   Areál Zbrojovky je v majetku sokromé společnosti, tuším, že je to J&T, dle územního plánu se v této lokalitě počítá s výstavbou bytů – můžete apelovat na občany Zábrdovic, aby požadovali odtržení od Brna, určitě přece nebudou chtít, aby na území jejich městské části vznikly nové byty, že? :-)) Pokud najdete způsob, jakým by město Brno mohlo požadovat po vlastníkovi soukromého pozemku zahájit výstavbu, laskavě se podělte o tento názor, rád se přiučím.
   Skutečně by mě zajímalo, kde se mohou stavět obytné celky, když podobná „teroristická“ sdružení blokují jakoukoliv výstavbu a popírají vlastnická práva soukromých subjektů.

 2. Reich napsal:

  Vážený či vážená „naprostá demagogie“ (trefnější přezdívku jste si nemohl/a dát), pokud vás zajímá něco co se týká mé osoby, není těžké najít na mne mail a zeptat se mne. Pokud Vás zajímá, kde bych hledal prostředky k zajištění činnosti budoucí obce po osamostatnění, tak si přečtěte zákon o rozpočtovém určení daní. Nebylo by třeba je hledat, tento zákon jasně říká, co a jak obce získávají. Dolní Heršpice a Přízřenice by měly k dispozici částku mnohem vyšší, než nyní. Toto bylo spočítáno již v roce 2010, od té doby novelizace zákona městům jako Brno ubrala a menším obcím přidala. Pokud jde o územní plán, který je zde jádrem problému, tak ten tvoří město Brno, nikoli městská část. Všechny připomínky MČ Brno-jih, byly zamítnuty. Píšete také cosi o právních aspektech. Zákon o místním referendu je jasný právní aspekt, který mohou občané využít a je jen na nich, zda jej využijí a splní jeho přísné podmínky. Pokud ano, tak s tím ani Brno ani Vy nic nenaděláte.

  • úvaha napsal:

   No, je vidět, že si partička stále stejných aktivistů, kteří brojí proti všemu a všem vzájemně navštěvuje svoje stránky :-)) Je vidět, že z právních aspektů znáte asi jen a pouze zákon o místním referendu, který často využíváte při zastrašování spoluobčanů ve snaze o dosažení svých soukromých zájmů. Věřím, že po případném osamostatnění vaší městské části byste spoluobčanům obstaral také pracovní příležitosti, kulturní a jiné vyžití přímo na území vaší městké části a neparazitoval tak na Brnu.

   • Reich napsal:

    S tím zajištěním pracovních příležitostí nepochybně problém nebude. Na katastru Dolních Heršpic a Přízřenic nyní žije cca 1500 obyvatel (včetně nezletilých a důchodců). Pracovních příležitostí jsou na daných katastrech cca 3000. Když si zjistíte informace a čísla, snadno zjistíte, kdo na kom parazituje. Vaše tvrzení o zastrašování zákonem o místním referendu ukazuje vaši mentální úroveň. Zákon je popis práva občanů, cítit se jím zastrašen může jenom ten kdo právo a zákony nectí…

 3. Nejsem rasista,ale jak to bude za chvili vypadat? napsal:

  Lituju obyvatele Chrlic..nastehujou tam Bratislavskou a cast Cejlu 0:)

  • Kde na to vezmou? napsal:

   Zajímavé… vhledem k tomu, že UG LAND (UMIMEX) za své peníze nakoupil pozemky, a předpokládám že i za své peníze (nebo bankovní) postaví výše zmiňované…. Tak by mě zajímalo, kde ti z Bratislavské a Cejlu na to vezmou… nebo si myslíte, že UG LAND jim je daruje? To abych se začal víc opalovat, aby na mě nějaký ten byt zbyl…

  • Nejsem rasista, ale ... napsal:

   Jste rasista, pokud napíšete to, co píšete.

 4. PROTI ZELENYM HNUTIM napsal:

  PROBLEMOVY JIH NECHTĚJÍ NIC. JEN PARKY. TAK DULEZITA JE VYSTABA BYTU I TREBA AMAZONU. STYL VESNIČANŮ U ME PRED DOMEM NIC KDYŽTAK U SOUSEDA TIM PADEM SE NEDA DOMLUVIT. KDY TITO PARAZITI ROZVOJE KONECNE NABIDNOU KOMPROMIS A NE JEN PARKY.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *