mampripominky.cz vám umožní se vyjádřit k územnímu plánu

14. 1. 2013 – Dnes proběhla tisková konference Nesehnutí a občanských iniciativ k Územnímu plánu města Brna, na které jsme představili webové stránky mampripominky.cz, jejich prostřednictvím mohou občané posílat připomínky na Odbor územního plánování a rozvoje Magistrátu města Brna.

V naší městské části vybíráme nejpalčivější problémy, které se budou v průběhu 14 dní na webu ještě zobrazovat. Dále připravujeme tištěnou verzi tzv. věcně shodné připomínky a zvolení zástupce veřejnosti, který bude mít možnost prezenotvat názor veřejnosti, pokud jej zmocníte svým podpisem. Proto sledujte naše stránky, na kterých zveřejníme to, jak se můžete zapojit i Vy.

Přinášíme výběr reportáží a zpráv z dnešní konference

 • ČT: Události v regionech plus
 • ČT: Události v regionech (večerní)
 • ČT: Aktivisté kritizují změny územního plánu. Pro připomínky zřídili web
 • ČTK: Brněnští aktivisté vytvořili web pro připomínky k územnímu plánu
 • Denik.cz: Připomínky k územnímu plánu? Díky nové aplikaci

Tisková zpráva

TZ_NESEHNUTI_a_obcanske_iniciaitivy_supluji_magistratat_14012014 BTZ_NESEHNUTI_a_obcanske_iniciaitivy_supluji_magistratat_14012014

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice Územní plán města Brna se štítky , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u mampripominky.cz vám umožní se vyjádřit k územnímu plánu

 1. Zástavba zelených ploch a vize rozvoje města napsal:

  Mám pocit,že odpovědní tohoto městave spolupráci s některými odborníky na územní plánování přemítají,jak učinit Brno co nejméně přívětivým městem. Plánovitě omezují stávající zelené plochy (plíce měst) a je pro ně inspirativní toliko vuize rychlého zisku. Domnívám se,že zástavby zelených ploch typu Žlutý kopec (nad Mendlovým náměstím),nebo diskuze o možné zástavbě Kejbal s následným napojením na uvažovanou zástavbu areálu Kohnovy cihelny jsou zběsilé projekty. Představuji si mizící zelené plochy z panoramatu města,plochy,které mohly být využity pro veřejnou zeleň,parky,sportovně-oddychové areály a je mi smutno. Vize developerů o ideální záastavbě (z pohledu zisku) jsou jasně viditelné v komplexu Majdalenky,v děsivé zástavbě ulice Foglarova (pan Foglar nechť promine-ale použít jeho jméno na něco tak děsivého a všemu přirozenému zcela odporujícího,je opravdu výsměch).nebo v právě dokončovaném komplexu Vídeňská(kde zřejmě výstavbu nezastaví ani zásadní archeologický nález rotundy).
  Současně je nepochopitelné minimální využívání volných ploch tzv „brownfields“ po rušených továrních areálech pro výstavbu. Z pohledu developera-velké investice špatná místa,malý zisk.
  A takhle zřejmě půjde stále dál-odpovědní ne zcela nezištně přivřou oči a následně se odstěhují do satelitů či přilehlých obcí,kde využijí získané hmotné statky pro vybudování pevně ohrazených sídel-dalejko od plebsu,který bude ponechán v betonové poušti města toliko jako zdroj příjmů a pracovní síla.
  Asi trochu zběsilá vize,ale mám pocit,že směr je stanoven a karavana vyrazila na cestu.
  Nevím jestli tenhle příspěvek pomůže něco změnit-ale dle teorie strun i pád listu změní rovnováhu světa-s touhle nadějí byl psán výše publikovaný text.
  Jura z Oltecu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *