Kontakt, o nás

čt nové logo bila

Spolek Čisté Tuřany, z.s. působí zejména na území městské části Brno-Tuřany, ale věnuje se i tématům celobrněnským. Za tímto názvem se skrývá aktivita občanů bydlících v městské části, kteří hájí právo na příznivé životní prostředí a kvalitu života ve svém okolí. Spolek vznikl jako reakce nespokojených lidí na v roce 2011 připravovaný Územní plán města Brna a na v té době připravované Zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje, které do v území za našimi domy a na úrodné půdy umisťovaly průmyslovou zónu o rozměrech přesahujících 250 ha.

Spolek se postupem času začal věnovat i tématům povolování kácení dřevin, podporuje pěší, cyklodopravu a kvalitní městskou hromadnou dopravu, pořádá uklízecí akce a exkurze, věnuje se ochraně přírodní památky Holásecká jezera a brojí proti výstavbě Amazonu a veřejného logistického centra.

Čisté Tuřany, občanské sdružení byly založeny ke dni 11. 5. 2011 registrací u Ministerstva vnitra. Od 1. 1. 2016 byly dle novely občanského zákoníku přejmenovány na Čisté Tuřany, z.s. Od té doby se naše aktivita rozrostla.

Naše priority

 • ochrana životního prostředí a kvality života v obci
 • transparentní samospráva
 • aktivní občanská společnost
 • kvalitní zákony pro lidi

Jednatelé

Ing. Michal Meluzín
Ing. Hana Stuchlík Kašpaříková
Antonín Tůma

Čisté Tuřany, z.s.

IČ: 22889817
sídlo: Tuřanské náměstí 89/37, 620 00 Brno
email: cisteturany@email.cz

č. účtu: 2000139992/2010 Fio banka

Za finanční podporu děkujeme. Kam vámi zaslané finance jdou, můžete sledovat na našem transparentním účtu. Za finanční dary vystavíme na požádání potvrzení o daru pro daňové přiznání.

Stanovy spolku a přihlášky

Výroční zprávy

Naše publikace ke stažení

 

Comments

comments

9 komentářů u Kontakt, o nás

 1. Prosba o zastavení hovadin a srdečná podpora v tom co děláte napsal:

  V této obci jsem se nenarodila,ale žiji tu již 20.let a mám ji moc ráda.V době kdy jsem měla malé děti tu byl pro ně ráj ,neměla jsem strach je nechat běhat před domem,protože to bylo jiné.Chápu že doba se mění,ale proboha zastavme to co nechceme pro naše třeba vnoučata nebo další malé děti vždyť je to naše budoucí generace!!!A já osobně se nechci dožít toho,že moje děti nebo vnoučata mě jednou řeknou co jste nám to provedly?????S pozdravem zatím šťasná a spokojená spoluobčanka

 2. Poděkování napsal:

  Vždycky jsem byla hrdá na to,že pocházím z Tuřan.Naše historie je tak důležitá nejen pro Tuřany,ale i pro Brno.A každý přešlý den je již zase historií,která se ukládá do naší paměti.Jsem šťastná,že jsem přítomna tomu,že i současnost přináší Tuřanům lidi,na které můžeme být právem hrdí.
  Po dnešní debatě s p.Mackem,kdy jsem nabyla přesvědčení,že politikům opravdu stačí jen abychom je zvolili a víc je nezajímáme,jsem ráda,že jste se ujali tohoto „dohadování“ o naší budoucí kvalitě života a bydlení v našem okolí.
  S hlubokou úctou Vám všem děkuji.A myslím,že ne jen za sebe.
  Pokud bude v mých silách být drobnostmi nápomocna,…ráda.

 3. Amazon napsal:

  Upozorňuji na to, že se jistě mnohonásobně zvýší i letecká nákladní doprava pro zásobování internetového obchodu Amazon, to nebude jen rozvoz nebo dovoz zboží kamiony, pro které se má udělat sjezd z dálnice. Zatím se o tom takticky mlčí, ale před lety podepisovali občané Holásek petici o tom, že nesouhlasí s rozšířením letiště Tuřany zejména pro nákladní dopravu. Všichni víme, jak burácí nákladní letadla, která čas od času startují (v noci) z letiště současného. Klidně by se mohlo stát, že by taková letadla přistávala jedno za druhým, protože by se toho rozšíření mohlo využít i pro ostatní firmy zde sídlící. Poslední poznámka, doprava lidí na blíže nespacifikovaná pracovní místa této společnosti by dopravní zatížení v naší městské části také zatížila, neúměrně ke stavu našich vozovek. Jaké pracovní podmínky takový internetový velkoobchod nabízí?

 4. NEUVĚŘITELNÉ NECHUTNE SDRUŽENÍ napsal:

  To co Váše šílené až nemorální sdružení předvádí je rušení pracovních míst. Vždy lze dohodnout zelený park kolem velkých firem. To co ale předvádite je je bezmoskova zelená činnost bez možnosti kompromisu. Přeji Vám okamžité zrušení . A přeji,aby Amazon prostřednictvím kraje dokázal vybudovat centrum jak má být. Navrhnu ministerstvu , Vaše zrušení kvůli škozeni

  • admin napsal:

   Dobrý den,

   navrhněte, jistě Vám to vyjde. A děkujeme za přání. 🙂 Hezký den

   • Ekoterorismus napsal:

    Je to normální banda kverulantů, doposud jsem z vyjádření tohoto „pseudohrdinského“ sdružení neslyšel jediný pádný argument. Toto sdružení je čistě k smíchu o čemž jejich argumenty dost vypovídají a proto nemá moc cenu se touto organizaci nějak vážněji zabývat.Argumentace nepodloženými nebo nedostatečně dohledanými údaji působí zkrátka dosti trapně. Já osobně fandím zdravému rozumu a stále věřím, že ta fabrika prostě stát bude a budou v ní rádi dělat i lidé ze „zašpiněných a zbídačených“ Tuřan.
    Ze Slatiny zdraví a podporu kraji vyjadřuje V.D.

    • Brno-centrum napsal:

     Ano podpora rozvoji mesta. A vase silene hnuti laskave delejte svou praci ne jako zvirectvo ale jako rozumne zelene hnuti. Kdyz nechcete projekt někde, tak navrhněte plochu kde postavit a tam zabezpecte bezproblemovou stavbu. Mohu take rict ze nechci ciste Turany.

 5. Ilona Protivínská napsal:

  Dobrý den, chybí mi zde jakákoliv zmínka o právě probíhající totální a podle mého názoru necitlivé předělávce lesíčka v Brněnských Ivanovicích.

  A teď ještě posteknutí: volila jsem „Žijeme zde“, s tím, že volím lidi, jako jsem já – co tu odmalička bydlí, jezdí MHD, venčí psy a vědí, co je tu cenné a co si musíme chránit. Teď se dozvídám od občanů, že radnice vysílá na jednání v této záležitosti Ing. Svačinovou, nikoliv někoho ze životního prostředí…Snažím se být aktivní občan, na neveřejný FB i oficiální FB radnice chodím pravidelně, s tím, že mi tak nic důležitého nemůže uniknout a o tomhle jsem se dozvěděla z fotek od náhodných kolemdoucích, až už stromy ležely…To je ta lepší informovanost, po které jste před minulými volbami tolik volali – vyvěsit něco na nástěnce před radnicí?! Děkuji za podání informací.

  • admin napsal:

   Dobrý den,

   v této věci je třeba se obrátit na radnici, nikoliv na spolek, který není a nebyl účastníkem řízení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *