Jih Brna se staví proti průmyslové zóně

Právo, pátek 10. června 2011, strana 10, Jan Trojan: Jih Brna se staví proti průmyslové zóně

Jih Brna se staví proti průmyslové zóně

Jih Brna se staví proti průmyslové zóně

Poznámka redakce:

  • Stohektarový les je v ÚPmB pouze navrhnut. Problémem vidíme v tom, kdy bude vysazen a kdo bude tento projekt financovat. Otázkou taktéž je, kdo by zaplatil výkupy pozemků, případně jiné vyřešení vlastnických vztahů.
  • Plocha zeleně je zhruba 4x menší než navrhované plochy průmyslu a dopravy.
  • PP Holásecká jezera již dnes slouží jako rekreační zóna, tzn. návrh není vytvoření nové plochy, ale pouze její úprava. Navíc jde především o přírodní památku a projekt na jejich revitalizaci počítá s lokalitami, které budou přístupné lidem, ale také s lokalitami, do kterých bude zákaz vstupu (ochrana obojživelníků).
    Tato PP není primárně určena pro rekreaci, jak se všichni domnívají a fatální nárůst počtu obyvatelstva by tento poslední zbytek lužních lesů totálně zdevastoval.
  • Kompenzace mají Tuřany slíbeny za letiště a dosud po desítkách let nejsou realizovány.
  • Před stavbou průmyslové zóny Černovická terasa (sousedí s Tuřany), zhruba před 15 lety, bylo slíbeno odpovídající napojení na dálnici, doposud tato křižovatka v plném rozsahu není realizována.
  • Náš názor je, že je potřeba nejdříve realizovat kompenzační opatření za současné stavby a potom teprve uvažovat o dalších kompenzačních opatřeních současně s nově navrhnovanými stavbami.
  • Další problém vidíme v tom, jak se dohodnout s krajem, aby byly kompenzační opratření opravdu navrhnuty a realizovány již v ZÚR JMK, a ne až na nižší úroveni – Územní plán města Brna.

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *