Ještě týden můžete hlasovat pro projekty v MČ Brno – Tuřany

14. 11. 2017 – Do 22. 11. 2017 mohou občané Brna hlasovat o projektek, které navrhli sami občané. Jedná se o magistrátní projekt participativního rozpočtu, který nese název Dáme na vás.

V naší městské části jsou ve hře dva projekty:

Skatepark v Tuřanech navrhuje: v městské části Brno-Tuřany chybí lokalita vhodná pro vyžití se dětí a mládeže na skateboardech a freeridových koloběžkách.

Ilustrační foto

Okružní vycházková trasa s alejí navrhuje: vybranou polní cestu, ze které se navíc otevírají krásné výhledy na historický střed Brna, doplnit řadou listnatých stromů. Pokud by se ještě navíc upravily tři krátké úseky stávající cesty a pěšinky, vznikl by pohodlný vycházkový okruh, který by sloužil obyvatelům Brněnských Ivanovic, Tuřan i Holásek.

Jak to funguje?

Máte  7 hlasů, každému z projektů můžete dát max. dva hlasy kladné a také můžete dát některému projektu max. jeden hlas negativní.

Z cca 80 projektů si veřejnost vybírá přibližně dvě desítky projektů v celkové hodnotě 20 mil. Kč, které posléze magistrát zrealizuje. Projekty navrhované našimi spoluobčany se zatím nachází pod čarou. Tak co, pomůžeme jim a uděláme něco pro sebe a své děti?

Dobře, nachystejte si občanku, budete potřebovat její číslo. Pak klikněte na tento odkaz https://damenavas.brno.cz/vy-rozhodnete/ a vyplňte požadované údaje. Doporučujeme si spustit v odkazu krátké video.

Najděte si projekt Skatepark v Tuřanech a dejte mu dva kladné hlasy, pak si najděte projekt Okružní vycházková trasa s aleji a dejte mu též dva kladné hlasy. Zbyde vám jeden hlas kladný a dva hlasy záporné. Pokud chceme, aby se naše projekty dostaly výše, je vhodné se vybírat pro záporné hlasy projekty, které jsou nad námi. Aktuální pořadí projektů vidíte ve výsledích hlasování.

Tak co, zvládli jste to? Není to nic těžkého. A teď zkuste oslovit rodinu doma, také své kamarády, aby se přidali a projekty podpořili.

V době, kdy jsme psali tento článek, měl poslední podpořený projekt 285 hlasů. Okružní vycházková trasa 205 a skatepark 174 hlasů. Tak co, podaří se nám do týdne to vytáhnout alespoň na 350? Sežeňme kolem 100 lidí, kteří podpoří projekty v naší městské části.

 

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *