Jak dopadla akce Clean up the World! aneb Ukliďme svět! … u nás za humny?

V sobotu 21. 4. 2012 jsme se zapojili do celosvětové kampaně Clean up the World!, tj. česky Ukliďme svět!, na kterou jsme připravily zábavné hry pro děti. Cílem bylo zapojit veřejnost do společenské akce, zabavit děti, uklidit lokalitu od odpadků, a navázat nové kontakty. Nutno dodat, že se to zřejmě podařilo.

Děti si zpočátku zahrály klasické hry avšak s využitím odpadků – PET lahví a papíru. Mezi stanovišti nechyběla např. skládačka, slalom, sběr na čas, hod do koše, kuželky nebo pytlík plný odpadků. Za každý splněný úkol dostal každý na kartičku, kterou dostal při registraci, razítko.

Mezitím se někteří přesunuli na lokalitu úklidu. Během přemisťování proběhla krátká istruktáž ohledně třídění odpadů a mohlo se začít. Počasí vyšlo báječně, lidu bylo mnoho – přibližně 34, a množství posbíraného odpadu? Odhadujeme na 0,6 – 0,8 t. Více netřeba dodávat. Však se můžete podívat na velké množství fotografií, které naleznete na stránce Ukliďme svět! 21. 4. 2012, nebo na facebookovém profilu Čistých Tuřan.

Všem, kteří se zúčastnili, mockrát děkujeme a na základě vašeho ohlasu se pokusíme i do budoucna uspořádat podobné akce. Proto nám pište své tipy.

Závěrem bychom chtěli poděkovat sponzorům, a to Českému svazu ochránců přírody a Nadačnímu fondu VEOLIA za poskytnutní pytlů a samolepek pro děti. Dále Martinu a Hance Zahradníčkovým, Kristýně Tintěrové, Ondřeji Bláhovi, Martinu Hryciowi a Jaroslavu Tichému za pomoc s roznosem propagačních letáků. Taktéž děkujeme SDH Brněnské Ivanovice za pomoc s dětskými hrami a za půjčení stolů a stanu a za drobnosti pro děti a Sokolu za poskytnutí hřiště. Dále děkujeme Michalovi Meluzínovi za sponzorský dar v opdobě sladkostí pro děti a Michalovi Trzosovi za obětavou fotografickou práci. Těm, na které jsme zapomněli se omlouváme, a prosíme o případné připomenutí se. 🙂

Odvoz odpadu zajistila paní MVDr. Malá z odboru životního prostředí MČ Brno-Tuřany.

Dlaší odkazy k této akci:
Pozvánka na Clean up the World! aneb Ukliďme svět! … u nás za humny
Fotogalerie na Facebooku (více fotografií)

Fotogalerie

Autor fotografií: Radomír Vondra

Autor fotografií: Hana Kašpaříková, Čisté Tuřany

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *