Informujeme o kácení dřevin

Období mezi 1. listopadem a 31. březnem je obecně považováno za období tzv. vegetačního klidu, při kterém je možné kácet dřeviny (více o povolení v zákoně č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny).

Přinášíme vám souhrn informací o plánovaných kácení v našem území.

Topol u železniční vlečky v Holáskách

Dne 21. 10. 2014 požádala Správa železniční dopravní cesty o povolení ke kácení topolu (obvod kmene ve výšce 130 cm nad zemí je cca 2,5 m). Jsme účastníky řízení. Ústní jednání s místním šetřením proběhne dne 2. prosince 2014.

Topol a javor jasanolistý v Brněnských Ivanovicích

Dne 4. 11. 2014 požádala Střední škola polytechnická o povolení kácení topolu (křížence topolu černého, dvojkmen) a javoru jasanolistého. Nejsme účastníky řízení.

Podotýkáme, že javor jasanolistý je invazivní dřevinou, kterou je nutné v území regulovat, protože vytlačuje naše původní druhy. Nemáme tedy k odstranění dřeviny výhrady.

Topol černý na Kaštanové

O kácení topolu černého jsme informovali už v říjnu. Tohoto řízení jsme účastníky. V říjnu jsme byli nahlédnout do spisu a získali jsme znalecký posudek. Dne 4. 11. 2014 proběhlo ústní jednání s místním šetřením, kterého jsme se nemohli zúčastnit, avšak jsme stavebnímu odboru dodali vyjádření, ve kterém jsme požádli doplnění spisu o:DSC00280

  • informace o škodách způsobených padáním větví (důvod kácení vyvolaného společností MANAG),
  • kontaktování odborníků s cílem odebrat případné vzorky dřeviny (topol černý je silně ohroženým druhem),
  • zjištění, zda je pozemek, na kterém dřevina roste, zasíťován, či bude náhradní výsadba uskutečněna na jiném pozemku,
  • doporučení odhadu ceny dřeviny a zainteresování MANAGu na spoluúčasti (finanční, materiální) realizace náhradního opatření
  • jak bude naloženo s pokáceným kmenem.

Stavební odbor nás také vyzval o doplnění dalších informací k druhému bodu. Do 31. prosince bylo řízení přerušeno tak, aby byl dán prostor dokumenty do spisu dodat.

Přehled o kácení dřevin za poslední dva roky naleznete v naší přehledné mapě.

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice ochrana zeleně se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *