Amazon v zahraničí má „problémy“ se svými zaměstnanci! Opravdu chceme to stejné?

O příchod Amazonu se začínají zajímat naše média. Přinášíme Vám souhrn nejzajímavějších článků, jak funguje Amazon v zahraničí.

V pondělí večer 25. listopadu vysílala televize BBC v pravidelném investigativním pořadu Panorama varovný dokument, s množství zaměstnanci tajně natočených záběrů uvnitř skladů firmy Amazon o šokujících pracovních podmínkách v tomto podniku, nejhorších v Británii.

Vzhledem k tomu, že se v České republice v současnosti dodržování zákoníků práce v podstatě nevynucuje, příchod firmy Amazon do ČR hrozí vytvořením pracovních míst, které mohou být doslova mučírnami. V Británii zřejmě povede odvysílání investigace televize BBC k nápravě, v ČR by se to stalo těžko.
Dokumentární investigace televize BBC do poměrů ve skladištích firmy Amazon nalezlo takové pracovní podmínky, o nichž varuje expert na stres, že mohou vést k „duševním i fyzickým nemocem“.

Více se dočtete v článku Televize BBC: Zaměstnanci internetového knihkupectví Amazon čelí kvůli pracovním podmínkám zvýšenému riziku duševních a fyzických chorob

Skladník v utajení Littler dostal funkci sběrače, kteří musí na téměř 80 tisíci metrech čtverečních rychle plnit objednávky. Co má kde vzít a naložit do vozíku, se dozvídal v hlášeních do sluchátek. Na splnění úkolu měl v průměru 33 sekund. „Sami nemyslíme, možná nám nevěří, že toho jsme jako lidé schopni,“ zhodnotil Littler, který sám sebe v práci popsal jako robota.

Skener, který měl reportér; alias skladník k dispozici, změřil jeho efektivitu a výsledek poslal manažerům. Byl však příliš nízký a bylo mu řečeno, že může čelit disciplinárnímu řízení.

Více čtěte na iDNES.cz: Mohou se zbláznit, hodnotí práci skladníků v Amazonu britský profesor

Jsme si jisti, že chceme v takovýchto podmínkách pracovat? Nebuďme naivní, že se firma bude v České republice chovat jinak.

Comments

comments

Příspěvek byl publikován v rubrice Průmyslová zóna. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u Amazon v zahraničí má „problémy“ se svými zaměstnanci! Opravdu chceme to stejné?

 1. AMAZON. napsal:

  AMAZON? Proč? Proč do naší země chcete pustit takové svinstvo? Proč sem pouštíte americké cizáky? Je to jenom biznys, nic jiného. Jak se v takovýchto firmách zachází se zaměstnanci? Mučírny s nepřetržitým provozem za minimální mzdy a nelidské zac házení! Nechte se zaměstnat v takové firmě a hned pochopíte proč odpor od normálních pracujících lidí. Navíc devastace všeho! Přírody i vzduchu! Ať si svůj AMAZON nechají! Pro naši českou zem žádný přínos! Jen biznys!
  Zdraví Doušková z POHO u Brna.
  Proboha, vemte konečně rozum do hrsti!

 2. AMAZON. napsal:

  AMAZON? Proč? Proč do naší země chcete pustit takové svinstvo? Proč sem pouštíte americké cizáky? Je to jenom biznys, nic jiného. Jak se v takovýchto firmách zachází se zaměstnanci? Mučírny s nepřetržitým provozem za minimální mzdy a nelidské zacházení! Nechte se zaměstnat v takové firmě a hned pochopíte proč odpor od normálních pracujících lidí. Navíc devastace všeho! Přírody i vzduchu! Ať si svůj AMAZON nechají! Pro naši českou zem žádný přínos! Jen biznys. Všichni kdo propagují pracovní místa v těchto šedých hangárech bez oken a vzduchu, povinně odpracovat rok, pak pochopí.
  Zdraví Doušková z POHO u Brna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *